Blog

Bądźmy dla siebie życzliwi

layer-83
Małgorzata Regosz-Kaczkowska
lekarz, absolwentka AMG 1994
03/01/2021
· Czas czytania: 2 minuty
KNN_styczeń

Za nami trudny, dziwny, wcześniej nieprawdopodobny 2020 rok.

 

Trudny dla pacjentów i lekarzy. Epidemia dotknęła szczególnie tych najsłabszych - osoby przewlekle chore, pacjentów onkologicznych, osoby starsze, pacjentów hospicyjnych i ich bliskich, którzy ostatnich chwil nie mogli spędzić razem...

 

 

Trudny rok dla nas, lekarzy i całego personelu medycznego. Nowa choroba zaskoczyła nas swoją biologią i epidemiologią, wpłynęła na nasze życie zawodowe i prywatne Wyczerpanie, kwarantanny, lęk o bliskich. Te szczególne dla medycyny pandemiczne czasy podkreślają jak ważna w naszej pracy są empatia, uważność, troska, wsparcie i umiejętna komunikacja. Nie tylko w relacji lekarz - pacjent, ale również w zespołach medycznych. Wszyscy potrzebujemy wsparcia.

 

 

W 2021 roku Klinika Komunikacji Medycznej nie zaprzestaje swych działań w zakresie edukacji komunikacji lekarz-pacjent i lekarz-lekarz. Aktualnie trwa Sopocki Areopag Etyczny Online - za nami już pięć sesji. Intensywnie pracujemy nad projektem edukacyjnym dla lekarzy. Udzielamy lekarzom wsparcia psychologicznego.

 

 

Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

wstecz