Zespół

Layer_83

Małgorzata Regosz-Kaczkowska

rozwój, koordynacja działań

Lekarka ze specjalizacją z położnictwa i ginekologii, z doświadczeniem 5-ciu lat pracy w hospicjum. Stawia znak równości pomiędzy wiedzą medyczną a kompetencjami komunikacyjnymi lekarzy, nie tylko w obliczu bliskiej śmierci chorego, ale w każdym spotkaniu pacjenta z lekarzem. Widzi konieczność nieustannego praktycznego kształcenia kompetencji komunikacyjnych na każdym etapie kariery lekarskiej. Odpowiada za część praktyczną szkoleń oraz rozwój Kliniki Komunikacji Medycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej.

 

E-mail: m.kaczkowska@fundacjakaczkowskiego.org

Layer_82

Magdalena Mikulska

szkolenia, profilaktyka i terapia wypalenia zawodowego, wsparcie psychologiczne lekarzy

Psycholożka, psychoonkolożka, pracuje zarówno z chorującymi onkologicznie, ich bliskimi, jak i z lekarzami w ramach rozwoju kompetencji komunikacyjnych i antywypaleniowych. Przez kilka lat pracowała z ks. Janem Kaczkowskim podczas organizowanych za jego życia Areopagów Etycznych, obecnie odpowiada za kwestie programowe i merytoryczne Sopockiego Areopagu Etycznego oraz program szkoleń dla lekarzy. Aktywna uczestniczka konferencji naukowych z komunikacji medycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej.

 

E-mail: m.mikulska@fundacjakaczkowskiego.org

Layer_85

Aleksandra Makojnik

szkolenia

Lekarka, specjalistka medycyny rodzinnej, z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i Wielkiej Brytanii. Tutorka, coach, trenerka komunikacji medycznej, członkini Królewskiego Towarzystwa Lekarzy Rodzinnych. Dyrektorka programu szkoleniowego dla międzynarodowych lekarzy rodzinnych w Edukacji Zdrowotnej Północno-Zachodniej Anglii. Pasjonatka sztuki konsultacji lekarskiej, nieustannie doskonaląca w niej siebie oraz swoich uczniów w trakcie codziennej praktyki. W Klinice Komunikacji odpowiada za wdrażanie do naszych szkoleń najlepszych praktyk nauczania komunikacji lekarz-pacjent w Wielkiej Brytanii.

Layer_86

Magdalena Żadkowska

badania relacji w zespole, zarządzanie różnorodnością, badania

Socjolożka, adiunkt na Uniwersytecie Gdańskim. Prowadzi zajęcia z socjologii relacji intymnych, zarządzania projektami społecznymi, komunikacji międzykulturowej, zarządzania różnorodnością̨ w organizacji i komunikacji interpersonalnej. Rzeczniczka równouprawnienia i różnorodności, jest trenerką biznesową i autorką projektów społecznych. Ekspertka medialna: Gazeta Wyborcza, Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, Newsweek. W naszym zespole odpowiada za badania oraz szkolenia w zakresie budowania relacji w zespole i zarządzania różnorodnością.

Layer_88

Ewa Jasińska

szkolenia, profilaktyka wypalenia zawodowego

Lekarka, specjalistka medycyny rodzinnej oraz medycyny pracy. Obecnie praktykuje w Szwecji, a swoje doświadczenie ze szkoleń z zakresu komunikacji lekarz-pacjent pomaga nam przenieść na grunt polski. Za swoje najważniejsze narzędzie w pracy uważa szeroko pojętą komunikację, polegającą na nawiązaniu relacji z obudzeniem w sobie zainteresowania pacjentem, na zdolności zdobycia informacji i zrozumiałego przekazania jej pacjentowi.

Layer_84

Laura Kościńska

wsparcie psychologiczne lekarzy, interwencje kryzysowe

Psycholożka, specjalistka psychoterapii uzależnień, interwent kryzysowy. Realizatorka programów profilaktyki uzależnień wśród młodzieży, rodziców i nauczycieli. Przez kilka lat pracowała w Ośrodku Monar dla Dzieci i Młodzieży w Gdańsku. Obecnie w procesie certyfikacji na terapeutę w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Propagatorka terapii, wsparcia psychologicznego, warsztatów rozwojowych i komunikacyjnych.

Mart_Bednarska

Marta Bednarska

pacjentka symulowana

Swoje marzenia o byciu aktorką spełania będąc pacjentką symulowaną w projektach Kliniki Komunikacji Medycznej. Pacjentka o wielu twarzach (m.in. mobbingująca szefowa, niepełnosprawna umysłowo kobieta, zabiegana manager PR i wiele innych) - zawsze w 100% wiarygodna. Osoby odgrywające scenki z Martą zawsze czują się bezpiecznie i komfortowo. Prywatnie - po latach rzuciła pracę w korporacji i jako absolwentka AWFiS realizuje się jako trenerka personalna. 

jarek_janiszewski

Jarek Janiszewski - pseudonim "Doktor"

pacjent symulowany

Na co dzień muzyk, dziennikarz, wokalista, producent, kompozytor i tekściarz, lider zespołów Bielizna i Czarno-Czarni. Wyczucie, doskonały język polski oraz  obycie na scenie sprawiają, że idealnie sprawdza się w roli pacjenta symulowanego. W ramach projektów Kliniki Komunikacji Medycznej grał już nauczyciela chemii z silnym, przewlekłym bólem prawej dłoni oraz rozwiedzionego, prowadzącego bardzo niezdrowy tryb życia, pracownika drukarni z bólem w okolicy żołądka. Człowiek Orkiestra - dosłownie i w przenośni. Fot. Maciej Warowny